Ponad 100 prac na wystawie poplenerowej w Białej

Ponad 100 prac na wystawie poplenerowej w Białej

Zakończyliśmy IV Międzynarodowy Plener Artystyczny Tuchola – Biała 2026. To był tydzień przepełniony sztuką, spotkaniami artystów, wspólnymi inspiracjami i wymianą doświadczeń. Kulminacyjnym momentem była wystawa poplenerowa, którą zorganizowaliśmy w Białej, w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym. 21 artystów przedstawiło swoje prace, które powstały na plenerze. Zaprezentowano ponad sto prac. Królowała akwarela, ale także obrazy malowane akrylami, rysunki, pastele i rzeźby miały swoją reprezentację. Miłośnicy sztuki nas nie zawiedli. W sobotnie popołudnie nasza improwizowana sala wystaw wypełniła się po brzegi gośćmi głównie z Tucholi, ale odwiedzili nas także mieszkańcy Chojnic, Czerska, Człuchowa, Świecia i innych okolicznych miejscowości. Jak na harcerski ośrodek przystało, nie zabrakło także harcerskiej drużyny. Plener podsumowali: burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, dyrektor TOK-u Piotr Mówiński i koordynator pleneru Adam Korytowski. W imieniu artystów głos zabrał komisarz artystyczny pan Adam Papke. Wystawę uświetnił występ Chanterelle Piano Trio, zespół założony przez studentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w składzie: Maria Matoga (fortepian), Wiktoria Adamczyk (wiolonczela) oraz Faustyna Sasin (skrzypce). To była prawdziwa uczta dla ucha i oka, a rozmowy, wspomnienia i plany na przyszłość omawiane były przez wiele godzin. Plener organizowany przez Tucholski Ośrodek Kultury zyskuje coraz większą renomę, a wystawa na zakończenie pleneru jest prawdziwym świętem sztuki i wydarzeniem gromadzącym coraz liczniejsze grono odbiorców.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram