Otwarcie wystawy fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa - fotorelacja

Otwarcie wystawy fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa – fotorelacja

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodziliśmy 21 marca. To dzień witania wiosny, budzenia się życia… Z tej okazji w TOK-u odbyła się wystawa fotografii poświęconej prawdziwym bohaterom – dzieciom z naszego regionu, uczniom, podopiecznym i absolwentom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 19 marca 2021 r. o godz. 10:00.

Ze względu na obostrzenia obowiązujące od 20 marca 2021 r. wystawy nie będzie można oglądać w siedzibie TOK w terminie 22.03.-09.04. Wystawa będzie dostępna online na naszej stronie internetowej toktuchola.pl oraz na kontach Facebook i YouTube TOK od 24 marca 2021 r.

Prace prezentowane na wystawie, to fotografie powstałe przy okazji sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2020, którego bohaterami są dzieci z Zespołem Downa, ich Mamy oraz motocykliści z grupy motocyklowej Magneto z Żalna. Jest to materiał, do którego prezentacji nie doszło w minionym roku z racji ogłoszenia narodowej kwarantanny. Od tamtej pory powstał kolejny kalendarz na rok 2021, w którym przedstawiono wspólny mianownik naszych dzieci z zespołem Downa oraz tucholskich osobistości (ludzi kultury, biznesu, polityki): PASJĘ.

Zdjęcia do kalendarzy wykonali: Joanna Rulewska i Andrzej Drelich.

Organizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi.

Galeria: Otwarcie wystawy fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Projekt UE Facebook Youtube Instagram