Niepodległościowe śpiewanie

Niepodległościowe śpiewanie
11 listopada tuż tuż... To czas radości i wspomnień. Wspomnień tych złych chwil w dziejach naszego narodu i wspomnień długo oczekiwanej wolności. Święto Niepodległości to dzień kiedy radujemy się ze swojej narodowości jednocześnie pamiętając trudną i bolesną historię. O tym warto mówić, warto powtarzać młodemu pokoleniu, warto celebrować.

Tucholski Ośrodek Kultury każdego roku organizuje wydarzenie mające na celu przypomnienie nam o tej ważnej dacie. W tym roku spotkaliśmy się kilka dni przed rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę na koncercie i wspólnym śpiewaniu patriotycznym. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych ale także wśród dzieci i młodzieży. Na sali zgromadzili się harcerze oraz zuchy.

Koncert składał się z trzech części. W pierwszej na scenie zaprezentowali się młodzi pianiści, których przygotowała Agnieszka Miklaszewska – Jarosz. Usłyszeliśmy: `Poloneza rycerskiego` Karola Kurpińskiego w wykonaniu Kariny Zienkiewicz, `Poloneza B-dur` Fryderyka Chopina w wykonaniu Michała Nelke, `Poloneza g-moll` Fryderyka Chopina w wykonaniu Emilii Urban, `Mazurka g-moll opus 67 nr 2` oraz `Mazurka B-dur opus 7 nr 1` Fryderyka Chopina w wykonaniu Patrycji Potery, `Nokturn Es-dur opus 9 nr 2` Fryderyka Chopina w wykonaniu Krzysztofa Jeschke oraz Poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu Andrzeja Wajdy `Pan Tadeusz` w wykonaniu Jana Jarosza.

Druga i trzecia część przygotowana została przez Marzennę Tyrańską. Najpierw na scenie pojawił się Chór Camerata, który wykonał trzy utwory: `Polskie kwiaty`, `Moja piosenka` i `Modlitwa o pokój`. Następnie do Cameraty dołączyły Wiolinki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi i rozpoczęło się wspólne śpiewanie. Cała sala uroczyście odśpiewała Rotę, a następnie m.in. `Przybyli ułani pod okienko` oraz `Piechotę`. Koncert zakończył utwór, który znać powinien każdy tucholanin – `Jesteś`.

Galeria:Niepodległościowe śpiewanie

Projekt UE Facebook Youtube Instagram