Koncert przeniesiony do TOK! ROOMX feat. Sikorski i zespół DARK TREE

Koncert przeniesiony do TOK! ROOMX feat. Sikorski i zespół DARK TREE

Spragnieni letnich wydarzeń? 🙂 Mamy dobre wieści! Już w piątek 9 lipca 2021 r. zagrają dla Was ROOMX feat. Sebastian Sikorski i zespół DARK TREE! Koncert startuje o godz. 19:00 w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny – jednak pamiętajcie o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych.

Impreza pogodzi gusta zwolenników hip-hopu, popu, jak i ciężkich rockowych brzmień. Dla tych, którzy jeszcze nie znają wspomnianych grup, wrzucamy linki do ich sztandarowych kawałków:

O zespołach:

  • ROOMX z angielskiego pokój X

W 2004 roku zaczęła się  w prywatnym pokoju muzyczna historia Mateusz Straszewskiego. To w nim zaczął pisać oraz komponować co przełożyło się na wydanie w tym samym roku pierwszej płyty ‚„Strachu kontra reszta świata” oraz pierwszego radiowego występu. To były trudne lecz bardzo motywujące  początki .

Pasja wygrała i od tamtego czasu powstały takie albumy jak:

  • „Reaktywacja”
  • „Magiczne Chwile”
  • „Magiczne Chwile 2”
  • „Mix i Tejp”

Jedna z najważniejszych piosenek w tamtym okresie to „Muzyczny Pomnik /DLA MICHAŁA”. Piosenka nagrana w ogromnym bólu dla tragicznej zmarłego przyjaciela.

W 2016 skrzyżowały się drogi z Sebastianem Sikorskim którego zna od dziecka ponieważ uczęszczali do tej samej szkoły oraz bawili się wspólnie na jednym podwórku. Sebastian po przesłaniu swojego wykonania DEMO został na dobre z Mateuszem. W tym samym roku ukazała się już pierwsza wspólna płyta pt: „RjakArtysta”, która triumfuje do dziś w lokalnych rozgłośniach za sprawą takich przebojów jak „Coś Polskiego” , „Nad Chmurami” czy „Nadzieja”.

2018 rok – kolejny krążek i kolejne sukcesy, a piosenki takie jak „Bez Ciebie”, „Balety” czy słynna już  piosenka „MAMA” podbijają serca słuchaczy.

Dziś czas na kolejny album pt. ”2020” album z samej nazwy miał być wydany w zeszłym roku lecz ze względu na zaistniałą sytuację na świecie premiera odbędzie się w połowie lipca.

 

  • DarkTree

Zespół powstał w pierwszym kwartale 2020 r. Na początku jego trzon tworzyli January Porębski (gitara) i Bartosz Straszewski (gitara basowa). Obaj znali się dobrze gdyż występowali razem przez dłuższy czas w innym zespole. Panowie postanowili założyć swój własny projekt i rozpoczęli poszukiwania innych muzyków. W Ciągu kilku miesięcy dołączyli do nich Leszek Mazur (gitara) oraz Michał Połom (perkusja). W taki sposób wykrystalizował się ostateczny skład zespołu. Projekt został nazwany DarkTree, co w przybliżeniu oznacza trudne ścieżki, które musieli przejść członkowie zespołu, aby móc rozpocząć swoją współpracę i razem tworzyć. W związku z tym, że zespół inspiruję się wieloma gatunkami muzycznymi, nie sposób przypiąć mu łatki kategoryzującej go w jakimś konkretnym gatunku, nie mniej jednak oscyluje on wokół szeroko pojętej muzyki rockowej. Zespół jest w trakcie tworzenia materiału na swój debiutancki album. Ich koncerty cechują się wysokim i elektryzującym poziomem ekspresji. Zespół daje z siebie wszystko za każdym razem gdy występuje na żywo.

 

Organizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury i Burmistrz Tucholi
Patroni medialni: Tygodnik Tucholski, Radio Weekend.fm i Tucholanin.pl

 

Projekt UE Facebook Youtube Instagram