Kino Sokół w Tucholi otwarte!

Kino Sokół w Tucholi otwarte!

W czwartek 28 września 2023 r. do Tucholi powróciło to, na co większość mieszkańców czekała od 3 lutego 2001 r. Po ponad 22 latach od pożaru kina „Sokół” do stolicy Borów Tucholskich powróciło miejsce, gdzie będziemy oglądać filmy na dużym ekranie. Nowy obiekt powstał w innej lokalizacji niż poprzedni, jednak nazwa nie została zmieniona. W czwartkowe przedpołudnie rozpoczęło się uroczyste otrwarcie nowego kina „Sokół” w Tucholi.

W uroczystości wzięli udział: Łukasz Schreiber – Minister – Członek Rady Ministrów, Jerzy Kowalik – Doradca Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, Iwona Opoczyńska – Zastępca Burmistrza Tucholi, Michał Mróz – Starosta Tucholski,  Krzysztof Joppek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi oraz zaproszeni samorządowcy, wykonawcy i goście.

Na początku uroczystości w świat filmu wprowadzili zgromadzonych gości Dariusz Krygowski oraz Tomasz Kotowski. Emocje nie opadły jednak po muzycznym wstępie. Po chwili na scenie pojawił się Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury, który tego dnia zaprezentował się jako James Bond. Towarzyszyła mu Agnieszka Schreiber, która w brawurowy sposób wkroczyła na scenę jako Marylin Monroe. Filmowi bohaterowie zebrali moc oklasków, przywitali gości oraz oddali im głos. Na scenie wystąpili: Iwona Opoczyńska – Zastępca Burmistrza Tucholi, Minister Łukasz Schreiber, Jerzy Kowalik – Doradca Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, Eliasz Adamczewski – wykonawca, Maria Korytowska oraz samorządowcy z Michałem Mrozem na czele. Podczas uroczystości pokazano możliwości kina w wersjach 2D i 3D. A wydarzenie zamknął koncert zespołu Pradella Quintet, podczas którego goście wysłuchali filmowych utworów w wyjątkowych aranżacjach.

Gratulacje, życzenia i ciepłe słowa ze strony wszystkich przemawiających pokazały, że kino w Tucholi to bardzo ważna inwestycja, której inicjatorem był Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi. Dzięki owocnej współpracy Burmistrza Tucholi z Ministrem Łukaszem Schreiberem udało się uzyskać wsparcie rządowe i z powodzeniem zakończyć wyczekiwany przez tucholan obiekt.

 

Galeria:Kino Sokół w Tucholi otwarte!

Projekt UE Facebook Youtube Instagram