Kino: "Playmobil. Film", "Polityka", "Piłsudski"

Kino: „Playmobil. Film”, „Polityka”, „Piłsudski”

W sobotę 14 września 2019 r. w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędą się następujące seanse filmowe:

13.30 – Playmobil. Film

15.30 – Polityka

18.00 – Piłsudski

20.00 – Polityka

Przedsprzedaż biletów od 30 sierpnia 2019 r. – prowadzona na stronie zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety (KLIK) oraz w sekretariacie TOK od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-15:00.
Bilety w cenach: 16 zł – ulgowy; 18 zł – normalny; 14 zł/os. – grupowy (od 20 osób, grupy szkolne, zakłady pracy).

Opisy filmów:

PLAYMOBIL. FILM

Reż. Lino DiSalvo
Prod. USA 2019, 109 min
Po raz pierwszy w historii zabawki ze świata PLAYMOBIL® ruszają na podbój kin w kipiącym od akcji i humoru pełnometrażowym filmie animowanym. Za przeniesienie małych ludzików na wielki ekran odpowiadają wielokrotnie nagradzani twórcy hitów: „Kraina lodu” i „Zaplątani”. Charlie wciąż zadręcza siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki PLAYMOBIL®. Jednak dziewczynka traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w… figurkę PLAYMOBIL®.

 

Polityka

Reż. Patryk Vega
Wyk. Iwona Bielska, Marcin Bosak, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Ewa Kasprzyk, Antoni Królikowski, Daniel Olbrychski
Prod. Polska 2019, 138 min
Fabuła filmu ma opowiadać o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych. W filmie pojawią się postacie inspirowane najważniejszymi twarzami polskiej polityki.

 

Piłsudski

Reż. Michał Rosa
Wyk. Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Maria Dębska, Józef Pawłowski
Prod. Polska 2019, 102 min.
To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram