Kino: O Yeti!, Joker, Ukryta gra, Boże Ciało

Kino: O Yeti!, Joker, Ukryta gra, Boże Ciało

W środę 13 listopada 2019 r. w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędą się następujące seanse filmowe:

14.30 O Yeti!
16.15 Joker
18.30 Ukryta gra
20.15 Boże Ciało

Bilety w cenach: 16 zł – ulgowy; 18 zł – normalny; 14 zł/os. – grupowy (od 20 osób, grupy szkolne, zakłady pracy).
Bilety do kina dostępne są w sekretariacie TOK lub na stronie internetowej 
zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety (KLIK)

Opisy:

Ukryta gra
Reż. Łukasz Kośmicki
Wyk. Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Robert Więckiewicz
Prod. Polska 2019, 95 min
Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

O Yeti!
Reż. Jill Culton
Prod. Chiny/USA 2019, 92 min
Przed nami niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.

Boże Ciało
Reż. Jan Komasa
Wyk.: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek
Prod. Polska 2019, 115 min
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Joker
Reż. Todd Phillips
Wyk.: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy
Prod. USA 2019, 122 min
Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram