Fotograficzny weekend za nami

Fotograficzny weekend za nami

Sobota i niedziela (15-16 sierpnia 2020r.) była bardzo aktywna dla miłośników fotografii, którzy wzięli udział w projekcie „Bory w obiektywie”.

W sobotę w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Radosława Brzozowskiego – artystę fotografika, członka Związku Polskich Artystów Fotografików i dyrektora Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Uczestnicy posłuchali wykładu o technicznych narzędziach krajobrazu oraz przeanalizowali prace mistrzów fotografii pejzażowej. W sobotnie popołudnie pod okiem Eugeniusza Nurzyńskiego – wykładowcy Trójmiejskiej Szkoły Fotografii – kursanci ruszyli w teren i fotografowali przyrodę spacerując ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną „Jelenia Wyspa” na terenie rezerwatu przyrody Bagna nad Stążką w Gołąbku. W niedzielę plener fotograficzny odbył się w Świcie nad Brdą oraz w uroczysku „Piekiełko” w rezerwacie przyrody Dolina rzeki Brdy w Tucholskim Parku Krajobrazowym. Po zajęciach w terenie wszystkie zdjęcia były omawiane przez Eugeniusza Nurzyńskiego, który tłumaczył błędy, a także zwracał uwagę na poprawne elementy wykonanych fotografii. Zdjęcia poddane poplenerowej ocenie były zdjęciami bezpośrednio z kart pamięci. Pozwoliło to na wskazanie błędów, które możliwe są do korekcji w postprodukcji i takich, które już na etapie fotografowania powinny być skorygowane.

Zdjęcia z plenerów zostaną wykorzystane w fotoksiążce podsumowującej projekt „Bory w obiektywie”. Wkrótce będzie je można obejrzeć również na naszej stronie internetowej.

 

ORGANIZATORZY

                                                                                    

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDACJI PZU

Galeria: Fotograficzny weekend za nami

Projekt UE Facebook Youtube Instagram