Dożynki Gminne w Tucholi

Dożynki Gminne w Tucholi

W minioną sobotę (28.08.2021 r.) w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęła uroczysta msza w kościele Bożego Ciała w Tucholi. Po powitaniu gości przez Burmistrza Tucholi – Pana Tadeusza Kowalskiego i wręczeniu bochna chleba gospodarzowi dożynek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec – protokół komisji odczytała i wręczyła nagrody laureatom Dyrektor Banku Spółdzielczego w Tucholi Pani Bogumiła Bełdzikowska. W imieniu Wojewody Kujawsko – Pomorskiego list odczytał doradca Wojewody Pan Jerzy Kowalik, Powiat Tucholski reprezentował Pan Waldemar Kierzkowski – członek zarządu powiatu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada dożynkowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy sprawnościowe młodszych, starszych i sołtysów, degustacja regionalnych potraw oraz występ artystów. Na scenie zaprezentowały się Mażoretki Bysławskie, wokalistki z TOK – Amelia Szrajber i Emilia Urban, którym akompaniował Tomasz Kotowski, Zespół „Radosna Jesień”, Bysławskie Frantówki, oraz Łukasz Zabrocki. Dożynki zakończyły się zabawą ludową z zespołem Toma – Art.

 

Organizator: Gmina Tuchola

Współorganizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury oraz  sołectwa gminy Tuchola: Bladowo, Kiełpin, Legbąd, Klocek, Białowieża, Mała Komorza, Mały Mędromierz, Raciąż, Stobno, Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi, Bank Spółdzielczy w Tucholi

Galeria: Dożynki Gminne w Tucholi

Projekt UE Facebook Youtube Instagram