Doktor Bonifacy Trąbka odwiedził Tucholę

Doktor Bonifacy Trąbka odwiedził Tucholę

We wtorek 26 kwietnia 2022r. w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl pt. „Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” w wykonaniu Teatru Baj Pomorski z Torunia.

„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” –  Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek –  internista i pulmonolog, na co dzień pracująca w toruńskim Szpitalu Wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki, napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Galeria: Doktor Bonifacy Trąbka odwiedził Tucholę

Projekt UE Facebook Youtube Instagram