Czarodziejski Kramik Św. Mikołaja ONLINE - już w tę niedzielę!

Czarodziejski Kramik Św. Mikołaja ONLINE – już w tę niedzielę!

Tegoroczna edycja „Czarodziejskiego Kramiku Św. Mikołaja” będzie transmitowana na żywo online (z wykorzystaniem wcześniej nagranych materiałów) w niedzielę 6 grudnia 2020 r. od godz. 17:00 na kanale YouTube Tucholskiego Ośrodka Kultury, stronie Facebook TOK oraz www.toktuchola.pl .

Podczas wirtualnego wydarzenia odbędą się:
– prezentacje kulinarne z tradycyjnymi gwiazdkowymi potrawami;
– pokazy wykonywania przeróżnych ozdób świątecznych – m.in. wyszywanych, wykonywanych z balonów, czy z rzeczy z recyklingu;
– występy artystyczne wokalistów i zespołów z Tucholi i okolic.

Podczas transmisji rozpocznie się również akcja zbiórki pieniędzy i darów dla Specjalistycznego Ośrodka Wspierania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Tucholi, Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej, a także do Szlachetnej Paczki. Przebieg tych akcji będą koordynować harcerze z Hufca Tuchola, Bursztynowego Szczepu z Tucholi oraz Szczepu z Gostycyna. (Podsumowanie zbiórki odbędzie się 6 stycznia 2021 r.)

Ponadto podczas streamingu odbędzie się wirtualne roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju (org. ZHP Hufiec). Jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.  Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. W tym roku, w związku z sytuacją COVID-19, harcerze nie mają możliwości roznoszenia Światła Betlejemskiego, dlatego za pośrednictwem transmisji podzielą się nim w symboliczny, zdalny sposób.

W trakcie wydarzenia ogłosimy również laureatów Konkursu Gwiazdkowego dla dzieci organizowanego przez TOK.
Do „Kramiku” włączą się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi, którzy złożą na antenie świąteczne życzenia. Ale życzenia nie będą tylko płynęły z ekranu… Nasi widzowie też będą mogli złożyć życzeń za pomocą czatu, udostępnionego przy oknie transmisji. Przesłane w ten sposób życzenia zostaną odczytane w trakcie trwania streamingu!

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Tucholski.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram