Borowiackie warsztaty świąteczne - "Paka dla Borowiaka"

Borowiackie warsztaty świąteczne – „Paka dla Borowiaka”

Pandemia zmusza nas do drastycznych zmian i cięć w realizacji podjętych projektów. Tak jest i w tym przypadku.

Planowaliśmy zorganizować projekt, przy którym spotkałyby się pokolenia, zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. To właśnie od tych drugich my wszyscy czerpać mieliśmy mądrość, wiedzę oraz uczyć się trudnej w tych zwariowanych czasach sztuki zacieśnienia więzi.

Czerpać mieliśmy wiedzę o naszej kulturze borowiackiej, a przy tym powstać miały stroiki bożonarodzeniowe z lokalnymi motywami ludowymi.

I to się nie zmieniło. Będziemy tworzyć!

Zapraszamy 10 par rodzinnych senior + wnuk/wnuczka, które mogą się w tych czasach wspólnie i bezpiecznie spotkać i wykonać stroik wg podanej inspiracji. Niestety, nie możemy Wam kibicować osobiście i wspierać na każdym etapie prac, ale czekamy na Wasze relacje fotograficzne z wspólnego działania.

Wszystkie potrzebne materiały otrzymacie w „Pace Borowiaka”, który zawiera… nie, nie – to będzie niespodzianka 🙂 Kto chętny do działania?

 

Cel:

– promocja, rozwój oraz zachowanie kultury lokalnej;

– integracja międzypokoleniowa;

– wspólne działanie najmłodszych wraz z seniorami.

 

Kto?

Pary – senior (babcia, dziadek) + wnuczka/wnuczek, wychowanek

 

Co znajdziecie w pace?

To szczypta tajemnicy, ale w pace będzie dodana instrukcja, jak krok po kroku wykonać stroik. Oczywiście mile widziana inwencja własna.

 

Jakie działanie?

Należy dokonać rezerwacji „Paki dla Borowiaka” w Tucholskim Ośrodku Kultury przesyłając pod adres fundusze-p@toktuchola.pl podpisane zgody znajdujące się w pliku do pobrania —> zgłoszenie (2 str.)

Liczy się kolejność zgłoszeń. Projekt jest pilotażowy i przewidziany dla 10 rodzin.

Po otrzymaniu mailowej odpowiedzi zwrotnej informującej o zakwalifikowaniu się do projektu należy odebrać „Pakę dla Borowiaka” w sekretariacie TOK-u w dniach 2-4. grudnia 2020r. w godzinach od 9.00-15.00.

Następnie dziecko przy wsparciu babci i/lub dziadka wykonuje  stroik bożonarodzeniowy. Mamy nadzieję, że dziadkowie przekażą młodemu pokoleniu swoją cenną wiedzę na temat kultury borowiackiej. Podczas realizacji należy dokumentować fotograficznie  prace i przesłać je (max. 5 sztuk) na adres fundusze-p@toktuchola.pl. Na zdjęcia Waszych wspólnych prac czekamy do 15 grudnia 2020r. Będzie je można podziwiać na stronie www.toktuchola.pl

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy z kulturą borowiacką w tle.

 

 

 

 

 

                                       

Projekt UE Facebook Youtube Instagram