ARTwycieczka do Warszawy

ARTwycieczka do Warszawy

W dniach 17-19 sierpnia 2022r. młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych Sztukarnia pojechała na wycieczkę do Warszawy.

Pobyt rozpoczął się urban sketchingiem na warszawskiej Starówce. Pomimo upału artyści dzielnie rysowali, a potem poszli na spacer Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, a także zobaczyli ważne miejsca – Pomnik Małego Powstańca, siedzibę Prezydenta RP, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski i Akademię Sztuk Pięknych oraz kościół pw. Św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina.

Kolejnego dnia ponownie odbył się urban sketching, a następnie lekcja muzealna w Muzeum Narodowym, gdzie młodzież zapoznała się z klasyką malarstwa polskiego. W ramach przerwy nie mogło zabraknąć pączków z cukierni „U Bliklego”, gdzie wykorzystano artystycznie czas by rysować kawiarniane życie. Kolejnym punktem była Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. Tam również odbyła się lekcja muzealna, tym razem w temacie abstrakcji.

W ostatni dzień w Muzeum Narodowym na młodych artystów czekała wystawa „Witkacy. Sejsmograf epoki przyśpieszenia”. Na zakończenie pobytu w Warsaw Spire odwiedzono jeszcze wystawę plenerową Adama Papke.

To były bardzo aktywne 3 dni. Ciekawe miejsca, piękne prace które powstały podczas sesji urban sketchingu i ogrom wiedzy z lekcji muzealnych.

Za możliwość zorganizowania wycieczki dziękujemy serdecznie sponsorowi wyjazdu – Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Tucholi Sp. z o.o., które dofinansowało wyjazd do Warszawy.

 

ORGANIZATORZY:

 

Galeria: ARTwycieczka do Warszawy

Projekt UE Facebook Youtube Instagram